fbpx

Można łatwo zauważyć fakt, że obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na to, żeby poważnie zajmować się różnego rodzaju fotografią. Nie ma się, co temu dziwić, ponieważ systematycznie fotografia bardzo się rozwija, jest coraz to większe zapotrzebowanie na profesjonale usługi fotograficzne. Sesje zdjęciowe mają ogromne wzięcie, dlatego też coraz to częściej poszukiwani są właśnie fotografowie. Robienie zdjęć wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem zadaniem trzeba zmierzyć się z wieloma problemami. Początkującym fotografom, bardzo dużo problemu sprawia pracowanie z modelkami. Jak w związku z tym pracować z modelką, żeby współpraca była przyjemna i żeby jej efekty były, jak najlepsze.

Atmosfera

Przede wszystkim zadbaj o swobodą atmosferę. Jeżeli już od samego początku na sesji zdjęciowej będzie dobra, przyjazna atmosfera, to również sama modelka się rozluźni. Nie będzie się denerwowała sesją zdjęciową z fotografem, którego nie zna, z którym jeszcze wcześniej nie miała okazji pracować. Ponadto nie śmiej się z modelki. Nie dawaj jej negatywnej energii robiąc dziwne miny, dziwnie się podśmiewając albo pozwalając jej myśleć, że jest beznadziejna, czy też się nie nadaje. Modelka musi być pewna siebie. Jest to kluczowe, jeżeli zależy nam na tym, żeby zdjęcia dobrze wyszły.

Dobry kontakt

Już od samego początku musimy spróbować nawiązać jakiś kontakt z modelką, zacząć rozmawiać i lepiej się poznać. Wówczas atmosfera na sesji będzie zdecydowanie lepsza. Musimy również powiedzieć modelce, jakie fotografie najbardziej nas interesują. Możemy jej na przykład pokazać zdjęcia innych sesji, które najbardziej nam się podobają. Musimy również naszej modelce powiedzieć, jakie mamy od niej oczekiwania, jak ją widzimy podczas naszej sesji. Wówczas ona będzie wiedziała na czym stoi i z całą pewnością dołoży wszelkich sił, żeby sprostać naszym oczekiwaniom.

Nie traktuj ich z góry

Dla modelek bardzo ważne jest to, żeby od samego początku nie traktować ich z góry. Wbrew pozorom modelki to naprawdę fajne i sympatyczne dziewczyny, więc bądźmy dla nich mili, jeżeli chcemy, żeby dobrze pracowały. Podczas sesji trzeba również cały czas mówić do modelki. Warto dawać jej jakieś swoje uwagi, wskazówki. Ważne jest również chwalenie modelki. Przecież to kobiety, a każda z nich lubi być chwalona. Jeżeli chcemy, żeby sesja wyszła, jak najlepiej a jej efekty nas satysfakcjonowały, to w takim wypadku koniecznie musimy raz na kilka ujęć pochwalić jej pozę itp. Będzie ona zmotywowana do tego, żeby jeszcze bardziej się starać.

Muzyka pozwoli się zrelaksować

Podczas sesji zdjęciowej warto również puścić jakąś muzykę. Zdecydowanie najlepsza będzie taka, która nastrojem będzie pasowała do tematu naszej sesji zdjęciowej. Ponadto muzyka wypełni panującą ciszę i sprawi, że każdy będzie bardziej rozluźniony, a co za tym idzie zdecydowanie lepiej będzie się pracowało. Ponadto, jeżeli pracujemy z modelką, która ma już doświadczenie, warto zapytać jej, jak naturalnie ustawia się do światła, ponieważ jest to bardzo ważne, możemy zapytać jej również, czy ona ma jakiś pomysł na dane ustawienie.

Sprawdź także:
1. Zdjęcia produktowe – kto ich potrzebuje?
2. Tryb manualny w Twoim aparacie