fbpx

Większość nowożeńców w trakcie zaślubin i wesela chce mieć pamiątkę wykonaną przez profesjonalistów. Część par wybiera także tańszą wersję w postaci zdjęć czy też filmików wykonanych przez gości weselnych. Jedni nowożeńcy wolą tylko fotografa, inni kamerzystę, a jeszcze inni chcą mieć pamiątkę w postaci filmu oraz zdjęć. Jak najlepiej uchwycić najważniejsze momenty z tego dnia? Poniżej przedstawimy Wam naszą propozycję na to jak mogą wyglądać zdjęcia z przygotowań do ślubu.

Zdjęcia z przygotowań

Przy ustalaniu szczegółów uroczystości dobrze jest porozmawiać o tym, które z wydarzeń  dnia ślubu są dla młodych najważniejsze. Trzeba też ustalić, czy będą oni chcieli, by powstały zdjęcia z przygotowań do ślubu. Jeśli tak, ważne by fotograf pojawił się w domu Pana Młodego i wykonał fotografie podczas zakładania marynarki,  muchy lub krawata. Jeśli jest taka szansa to świadek lub tata może mu w tym pomóc. Podobnie w domu Panny Młodej. Ujęcia, w którym świadkowa lub mama pomaga zakładać suknię, welon, czy biżuterię mogą być fajną pamiątką na długie lata. Podczas takich przygotowań do ślubu można również wyłapać na zdjęciach niezapomniane emocje najbliższych.

Fotografowanie Kościoła przed ceremonią

Do kościoła zawsze warto przyjechać trochę wcześniej. Najlepiej jeszcze przed przybyciem gości weselnych. Jest to dobry moment na to, aby sprawdzić na jakich ustawieniach będzie się Wam najlepiej robiło zdjęcia na samym początku. Poza sprawdzeniem i ustawieniem aparatu można, a nawet powinno się wykonać kilka zdjęć próbnych. Przede wszystkim można zrobić kilka ujęć elementów dekoracyjnych bez obawy, że w kadrze znajdzie się niechciany element.

Fotografowanie Sali weselnej przed przybyciem gości

Zanim Para Młoda i goście weselni dotrą z Kościoła, mija trochę czasu. Przyjęło się, że fotograf oraz kamerzyści jadą raczej na początku kolumny samochodów. Dzięki temu mogą zrobić dobre ujęcia przy bramach ustawianych na drodze. Plusem tego jest także to, iż przybywają oni do Sali weselnej jako pierwsi. Dzięki temu są w stanie uchwycić ten moment, kiedy to Państwo Młodzi podjeżdżają pod lokal i wysiadają z samochodu. W zależności od tego jak dużo czasu mamy między przyjazdem Państwa Młodych i ostatnich gości, możemy go wykorzystać efektywnie. Jest czas na to aby wejść do sali i zrobić kilka ujęć ustawionych kieliszków z szampanem, dekoracji stołu itp.

Czy to potrzebne?

Wykonanie fotografii przed ceremonią zaślubin to ostatni moment na uchwycenie wspaniałych emocji Państwa Młodych. Ten dzień przepełniony jest sytuacjami, w których uśmiech przeplata się z różnego typu rozterkami. Wspaniałym pomysłem jest uwiecznienie elementów dekoracyjnych, których fotografie staną się wspaniałym dopełnieniem historii albumie ślubnym.

A dlaczego fotografowanie Kościoła i Sali weselnej przed przybyciem gości jest ważne? Przede wszystkim dlatego, że można na spokojnie sprawdzić czego można się spodziewać. Łatwiej też będzie ustalić jakie ustawienia w aparacie będą najlepsze do wykonania zdjęć. 


Zobacz również nasze inne porady:

1. Co powinna zawierać umowa z fotografem na sesję ślubną?

2. 10 pomysłów na oryginalny plener ślubny

3. Jak wygląda dzień ślubu z perspektywy fotografa?

4. Fotografie z ceremonii kościelnej