fbpx

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Sesja zdjęciowa jest nieodłącznym elementem związanym z tą wyjątkową ceremonią. Fotografie stanowią cenną pamiątkę. Aby były niebanalne, można wykonywać je w różnych miejscach i plenerach. Poniżej prezentujemy 10 pomysłów na wymarzoną sesję zdjęciową.

Poznaj nasze propozycje:

1. Jednym z najczęściej wybieranych plenerów jest łono natury. Las lub park, w którym znajdziemy romantyczny zakątek, pozwoli skomponować ciekawy zestaw ślubnych fotografii. Szczególnie wiosną, gdy drzewa pokrywają się kwiatami lub jesienią, gdy mienią się tęczą barw. Ona i on ukryci wśród drzew…światło słońca migoczące pomiędzy liśćmi. Taki plener pozwala stworzyć piękną, intymną sesję zdjęciową.

2. Sesja na plaży, nad rzeką lub jeziorem pozwala na zniewalające i oryginalne ujęcia. On czekający na brzegu… Ona wynurzająca się z tafli wody… Któż nie chciałby mieć tak romantycznej kolekcji zdjęć? Odbicia w wodzie również będą ciekawym elementem fotografii. Warto poszukać ponadto romantycznego mostku, na którym para z pewnością będzie prezentowała się pięknie.

3. Coraz częściej sesje plenerowe odbywają się na wsi, wśród złocistych pół zbóż. Takie miejsce na pewno będzie oryginalne i pozwoli na wykonanie niebanalnych fotografii. Dla miłośników ekstrawagancji polecamy zdjęcia na traktorze lub innych sprzętach używanych podczas prac w polu. Element humorystyczny z pewnością będzie mile widziany. Pracująca w polu panna młoda wywoła uśmiech na niejednej twarzy.

4. Warto rozejrzeć się również za miejscami historycznymi, takimi jak ruiny zamków czy pałaców. Panna młoda na takim tle będzie wyglądała jak księżniczka, a pan młody jak wyczekany przez nią książę. Taka sesja plenerowa pozwala wyczarować zdjęcia niczym z królewskiego wesela.

5. Jeżeli para lubi zwierzęta, warto postawić na sesję zdjęciową w stadninie koni. Modzi dosiadający te szlachetne zwierzęta zawsze prezentują się dostojnie i niebanalnie. Z kolei tabun koni w tle nada zdjęciom dynamiki i niepowtarzalnego charakteru.

6. Ruiny industrialne również będą stanowić ciekawe tło dla sesji plenerowej. Stare fabryki i kopanie nadgryzione zębem czasu będą kontrastować z parą młodą, co pozwoli na efektowne fotografie.

7. Jeśli para moda należy do miłośników sportu, to najlepszym miejscem na sesję ślubną będzie stadion piłkarski! Rekwizyty, jak na przykład piłka czy klubowe szaliki mile widziane. Zdjęcia można wykonać na murawie lub trybunach i zawsze będą prezentować się znakomicie. Panna młoda strzelająca gola panu młodemu? Dlaczego nie!

8. Ciekawą opcją są również skanseny. Zdjęcia z zabytkowymi drewnianymi domami i stodołami pozwoli nam wywołać klimatyczny, sielski obrazek. Młodzi zasiadający na ławeczce przed chatą pokrytą strzechą na pewno będą prezentować się fantastycznie.

9. Plac zabaw to kolejne z niebanalnych miejsc na piękną sesję zdjęciową. Jeżeli para ma już dziecko, może ono towarzyszyć rodzicom podczas zabaw na karuzeli czy huśtawce. Fotografie na pewno będą zabawne i niezwykle rodzinne.

10. Piękną sesję zdjęciową można wykonać także w mieście. Romantyczne rynki, zabytkowe kamieniczki, wąskie uliczki – to wszystko sprawi, że fotografie będą klimatyczne i urocze.

Sprawdź także:

Zdjęcia z przygotowań do ślubu