fbpx

Kurs Podstaw Fotografii + indywidualne wsparcie

Fotografia od podstaw

Jak wyjść z trybu AUTO

 

 

 

Dosyć odkładania marzeń na później! Bierz do ręki aparat i działamy.

Jeśli wciąż wzdychasz, marząc o pięknych zdjęciach, ale nadal nie rozumiesz się ze swoim aparatem – jesteś w świetnym miejscu.

Dołącz do kursu „10 dni do lepszych zdjęć”. i odbierz dostęp do ponad 30 wyjątkowych lekcji i materiałów szkoleniowych, dzięki którym poznasz swój aparat, dowiesz się co potrafi i nauczysz się robić jeszcze piękniejsze zdjęcia.

Ten program pozwoli Ci czerpać radochę z uzyskiwanych efektów. 

Program obejmuje:

 

 

 1. Kurs „10 dni do Lepszych Zdjęć”

 2. Workbook z ćwiczeniami do wykonania

 3. Dostęp do kursowej grupy na Facebooku

 4. 2 spotkania live

1. Kurs „10 dni do lepszych zdjęć”

Przystępne nagrania wprowadzą Cię w świat  fotografii. W ponad 30 lekcjach po kolei zajmiemy się wszystkimi najważniejszymi elementami mającymi wpływ na wygląd zdjęć.

 

W pierwszej kolejności zaprzyjaźnisz się ze swoim aparatem – ta przyjaźń będzie nieoceniona przy wykonywaniu zdjęć. W kolejnych rozdziałach zajmiemy się rozszyfrowaniem zagadnień związanych z poprawnym naświetleniem zdjęć. Nareszcie poznasz przysłonę i jej towarzyszy: czas naświetlania i ISO

 

Nauczysz się jak tworzyć piękne portrety z rozmytym tłem i wyjątkowe ujęcia krajobrazu – gdzie wiele planów jest na zdjęciu ostrych.

 

Następnie zajmiemy się czasem naświetlania – pokażę Ci w jaki sposób zamrozić na zdjęciu ruch lub jak go kreatywnie rozmyć

Po tych lekcjach nie straszne Ci będą uciekające brzdące i domowe zwierzaki w zabawowym szale. A co więcej – będziesz w stanie uchwycić je na zdjęciu ostre!

 

Podpowiem Ci co robić, by robić ostre zdjęcia w każdej sytuacji (na przykład fotografując zawody sportowe) i jak zabrać się za fotografie makro

Znaj swoje możliwości

Prawdziwa zabawa rozpoczyna się wówczas, gdy wiesz czego możesz oczekiwać od swojego sprzętu. 

Pewność w każdej sytuacji

Nie zaskoczy Cię już szybko uciekający zwierzak, nauczysz się jak poprawnie komponować zdjęcia krajobrazowe.

Zawsze ostre zdjęcia

Zdradzę Ci sprawdzone sposoby na ostre zdjęcia w każdej sytuacji. Pokażę najczęstsze błędy i podpowiem jak ich unikać.

Bezbłędny portret

Dowiesz się też jak ustawić modela i wykonać portret z pięknie rozmytym tłem.

DZIEŃ 1

Włącz aparat, wejdź w ustawienia, sprawdź co możesz ustawić. Czym fotografujesz?

DZIEŃ 2

Inspiruj się, miej aparat zawsze przy sobie, spróbuj po nowemu – zdjęcia w monokolorze

 

DZIEŃ 3

Jak fotografować krajobrazy, właściwe ustawienia przy reportażu. Czym jest przysłona i w jaki sposób działa?

 DZIEŃ 4

Bajeczne portrety jak uzyskać rozmyte tło na zdjęciach? Kreatywny efekt rozmytych światełek na tle

 

DZIEŃ 5

Możliwości aparatu: krótki czas naświetlania – jak fotografować wydarzenia sportowe lub uciekające dzieci

DZIEŃ 6

Zdjęcie na długim czasie naświetlania – kreatywnie pokaż ruch

DZIEŃ 7

Inspiracja: zdjęcia z bliska (makro). Jak zacząć, potrzebny sprzęt, porady od specjalisty

DZIEŃ 8

O czym to zdjęcie? Temat zdjęcia, nie wszystko naraz, fotografuj codzienność

DZIEŃ 9

Zawsze ostrrrrre zdjęcia – sprawdzone sposoby na nieporuszone kadry

DZIEŃ 10

Kadrowanie, zasada trójpodziału, ostre cięcie, czyli o kompozycji zdjęć słów kilka

2. WORKBOOK z ćwiczeniami

Integralną częścią kursu jest dołączony  Workbook, czyli gotowy do druku materiał zawierający ćwiczenia do wykonania. Ćwiczenia są skomponowane w taki sposób, by pomóc Ci zagłębić się w omawiany temat oraz lepiej go  opanować.

Każdy z działów zawiera po kilka ćwiczeń i pytań sprawdzających – możesz dzięki temu śledzić postępy swojej nauki i utrwalać zdobytą wiedzę. 

 Fotografia jest dziedziną, której nie da się wkuć na sucho. Nie da się robić dobrych zdjęć nie dotykając aparatu. Tak więc zadania mają Cię zmotywować i dać szansę na rozwój.

 

workbook z ćwiczeniami

3. Grupa Kursowa na Facebooku

Pamiętaj, nauka na tym kursie nie kończy się na obejrzeniu lekcji. Do dyspozycji masz jeszcze wspaniałą grupę kursantów, z którymi możesz spotkać się w prywatnej grupie na Facebooku. 

Ta grupa to miejsce, w którym będziemy wspólnie pracować nad omawianymi tematami, chwalić się postępami i motywować do działania. W ten sposób nauka przebiegnie jeszcze przyjemniej!

4.  2 spotkania LIVE

Sesje Live

To jeszcze nie wszystko! Podczas 12-miesięcznego dostępu do programu spotkamy się dwukrotnie na sesji pytań i odpowiedzi. 

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy webinarowej, gdzie każdy z uczestników będzie mógł zadać swoje pytania dotyczące treści kursu i swoich postępów. Super, prawda?

10 dni do lepszych zdjęć, ruch
Dlaczego powstał kurs "10 dni do lepszych zdjęć"?

9Ta historia zaczyna się w czasie, gdy w naszym domu pojawiła się moja pierwsza lustrzanka.

Podeszłam do sprawy bardzo ambitnie – gdzieś tam w środku czułam, że korzystanie wyłącznie z trybu auto w aparacie takiej klasy mijało się z celem. Chciałam tworzyć piękne kadry, ale zupełnie nie czułam tych wszystkich pokręteł i dziwnych znaczków. Coś tam czasem zmieniałam, ale zdjęcia wychodziły wówczas zbyt jasne albo za ciemne. Często były poruszone albo jakieś takie… nijakie.

Byłam rozczarowana.
Wracałam za każdym razem do trybu auto.

Moja droga trwała jeszcze dłuższą chwilę. Usiana była raczej rozczarowaniami niż pasmem sukcesów. Ale upór i chęć przezwyciężenia niemocy był silniejszy.

Ale nadszedł rok 2013, postanowiłam wziąć byka za rogi i zmierzyć się z tematem. Pomyślałam, że nie jestem taka znowu początkująca i świadomie chciałam zrezygnować z pierwszej lekcji pt. „Podstawy fotografii”. Głos rozsądku jednak zdecydował – rozpoczęłam naukę dokładnie w tym miejscu, którego potrzebowałam – czyli od początku właśnie.

Wszystko zaczęło się układać, gdy nareszcie ktoś wytłumaczył mi czym są te wszystkie guziki i jak dokładnie działają. Nauczyłam się odpowiednio kadrować, dowiedziałam się dlaczego moje zdjęcia były nieostre i podjęłam walkę o to, by nareszcie było inaczej.
Pojęłam czym są przysłona, ISO, i czas naświetlania oraz jak wpływają na siebie wzajemnie. Nauczyłam się świadomie z nich korzystać i osiągać dokładnie takie efekty, o których marzyłam. I wsiąkłam na amen – od tamtego momentu minęło dokładnie 9 lat,

 Dziś myślę sobie, że to wszystko mogło zadziać się wcześniej, że niepotrzebnie krążyłam, wątpiłam i zwlekałam z zapisaniem się na kurs.

Chcę, żebyś i Ty mogła robić takie zdjęcia, na jakie zasługujesz – i to nie za 10 lat.
Możesz opanować te wszystkie pstryczki i guziczki dużo szybciej.
Dlaczego właśnie powstał kurs „10 dni do lepszych zdjęć”

Dlaczego ten kurs jest wyjątkowy?

Bo przeprowadzi Cię przez wszystkie najpotrzebniejsze na początku zagadnienia. Lekcje ułożone są w taki sposób, by kok po kroku wprowadzać Cię w świat fotografii – bez teoretyzowania i używania niezrozumiałej terminologii. Do każdej lekcji dołączony jest workbook z praktycznymi ćwiczeniami do wykonania – dzięki niemu jeszcze lepiej opanujesz materiały z kursu.

Dołączając do kursu uzyskasz też możliwość uczestniczenia w dwóch spotkaniach on-line, podczas których odpowiemy sobie na nurtujące Was pytania i omówimy przesłane prace. A w specjalnej kursowej grupie możesz dzielić się swoimi spostrzeżeniami, pytać i chwalić się swoimi zdjęciami.

 • nareszcie robić ostre zdjęcia
 • wiedzieć jak posługiwać się aparatem
 • wiedzieć co ustawić, żeby rozmyć tło na zdjęciach
 • umieć poprawnie komponować zdjęcia
 •  tworzyć piękne ujęcia makro
 • jeszcze piękniejsze fotografie krajobrazowe 
 • poprawnie łapać wszystkie dynamiczne momenty
 • wiedzieć jak kreatywnie pokazać ruch na zdjęciu
 • jak sprawić, by na zdjęciach rodzinnych każdy był dobrze widoczny
 • a przede wszystkim dobrze się z aparatem zrozumieć

Czy ten kurs jest dla Ciebie? 

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:

 • Masz aparat, ale zdarza Ci się robić zdjęcia, z których NIE jesteś zadowolona?
 • Ciągle fotografujesz w trybie AUTO?
 • Twoje zdjęcia są banalne, bez „tego czegoś”?
 • Twoje zdjęcia są wciąż zbyt jasne lub zbyt ciemne?
 • Nie radzisz sobie z ustawieniami aparatu?
 • Dobija Cię, że bardzo często zdjęcia wychodzą nieostre, a Ty nie wiesz dlaczego tak się dzieje? 

Ten kurs NIE jest dla Ciebie, jeśli:

 • korzystasz z trybu manualnego w aparacie
 • doskonale radzisz sobie z ustawieniami aparatu
 • przysłona, czas naświetlania i ISO nie są Ci obce

Dlaczego warto się uczyć właśnie ode mnie?

Mam na imię Małgosia, fotografuję od kilkunastu lat, a mój aparat uwielbiam miłością czystą. Moje uczucie zaowocowało otwarciem w 2014 roku studia fotograficznego, które z każdym dniem przynosi mi coraz większą frajdę. Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych dziewczynek i opiekunką żywiołowego spaniela.

Stworzyłam Kobiektywną, ponieważ chcę pomóc wszystkim pogubionym wrócić na właściwe tory fotograficznej ciekawości. Ma sprawić, że odnajdziesz radość z fotografowania i będziesz to robić na własnych warunkach (a nie warunkach dyktowanych przez tryb AUTO). I ma sprawić, że nigdy nie wpadniesz na pomysł, by porzucić fotografię. Moją historię możesz prześledzić w tym wpisie.

Dołącz do programu

 

Czy warto dołączyć do kursu

Co piszecie o kursie „10 dni do lepszych zdjęć”?

„Bardzo dziękuję za cały kurs. Obejrzałam od deski do deski wszystkie lekcje. Naprawdę obszerny kawałek wiedzy, podany w sposób lekki i zrozumiały. Świetnie pomaga poukładać sobie w głowie dotychczasowe wiadomości, uzupełnia je i pogłębia. A co najważniejsze inspiruje do kolejnych poszukiwań. Naprawdę kawał dobrej roboty!!!”

Natalia

Lekcje 1-3, poznawanie aparatu, zabawa w czarno-białe i eksperymenty z przysłoną. Pierwsze lekcje a tyle wspaniałej zabawy

Beata

Dziękuję za te 10 dni  pomogły mi ruszyć z miejsca i pójść do przodu. Mam poczucie, ze moje zdjęcia są bardziej przemyślane i ciekawsze. W głowie pojawiły się już pomysły na nowe  Naprawdę świetny kurs, dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, pokazał jak fajnie można bawić sie fotografią i zachęcił do dalszej pracy 

Michalina

KIEDYŚ

TERAZ

Gwarancja satysfakcji!

Kupuj bez obaw – jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań, otrzymasz zwrot poniesionych nakładów. W ciągu 14 dni od zakupu możesz odstąpić od zawartej umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.